Szafy na dokumenty – jak przechowywać dokumenty?

Szafy na dokumenty – jak przechowywać dokumenty?

Szafy na dokumenty – jak przechowywać dokumenty?

Szafy na dokumenty – sposób na porządek w biurze

W biurze powinien panować nienaganny porządek, jeśli idzie o dokumenty. Zawieruszenie się nawet najmniejszego świstka może potem skutkować niemałymi problemami. Lepiej byłoby, naturalnie, ich uniknąć. Warto zatem nadzorować stan dokumentacji w biurze i nie dopuścić do powstania chaosu, który tylko doda pracownikom niepotrzebnego stresu, nie o to przecież chodzi. Szafy na dokumenty pozwolą uniknąć dezorganizacji i niepotrzebnego roztrzepania.

Szafy na dokumenty – podstawa dobrej organizacji

Szafy metalowe na dokumenty niejawne to produkt, dzięki któremu można bezpiecznie przechowywać poufne dokumenty. Zazwyczaj w ich wnętrzu znajdują się takie rzeczy jak: akta osobowe, ważne pieczątek nieprzeznaczone dla nieupoważnionych osób, sprzęt firmowego czy inne przedmioty wymagające zwiększonej kontroli Szafy metalowe na akta produkowane są w takich szerokościach jak: 700, 900, 1000, 1200, a także 1300 mm. Firma Gaudia ma w swej ofercie również szafy certyfikowane w kasie A z możliwością przechowywania różnych dokumentów w formacie A3. Dodatkowo, firma Gaudia sprzedaje także szafy wzmocnione serii ST z certyfikatem klasy A, które przeznaczone są do przechowywania dokumentów poufnych i nazywane są szafami pancernymi. Wyżej opisane szafy wykonane zostały z grubszej blachy 1,5-2 mm, dzięki czemu odznaczają się wytrzymałości i ciężkością. Szafy te są największymi szafami dostępnymi na rynku, jeśli idzie o szafy z klasy A.

Szafy do przechowywania niejawnych dokumentów – dane techniczne

Szafy na dokumenty mają solidną konstrukcję – dzięki temu nie stanowią zagrożenia przed utratą ważnych danych. Korpus i drzwi takiej szafy w klasie A zostały wykonane z blachy stalowej o wysokiej odporności na włamanie. Szafa na dokumenty w klasie A jest wyposażona w atestowany zamek kluczowy, klient ma także możliwość zamontowania dwóch zamków. W szafach na dokumenty zainstalowano rozbudowany mechanizm ryglowy, który blokuje drzwi na trzech krawędziach. Jeśli chodzi o półki, to jest pełna dowolność do do ich wysokości – można ją dowolnie regulować. Kąt otwarcia drzwi wynosi 120°. Szafy wyposażone są w zawiasy wewnętrzne.

Jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe, to szafy firmy Gaudia zaopatrzone mogą zostać w dwa otwory montażowe i kotwy mocujące, nadprogramowe półki z możliwością wysokości zawieszenia, indywidualnie zamykane skrytki z zamkiem zwykłym albo też certyfikowanym w klasie A. Mogą mieć różne zamki, takie jak: kluczowy, szyfrowy, elektroniczny. Waga szafy wynosi około 80 kilogramów. Produkty firmy Gaudia spełniają wymagania Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 01 czerwca 2010 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz wymagania dotyczące przechowywania dokumentów niejawnych wg Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie środków bezpieczeństwa fizycznego stosowanych do zabezpieczenia informacji niejawnych.

Bezpieczeństwo danych

Szafy dna dokumenty niejawne mają przede wszystkim chronić dane osobowe. Szafy takie zabezpieczają dokumenty przez zniszczeniami, zaginięciem, niedozwolonym przetwarzaniem czy wglądem do nich przez osoby nieupoważnione. Szafy mają wytrzymałe konstrukcje i w wypadku zdarzeń losowych typu pożar, powódź, dokumenty powinny zachować się w nienaruszonym stanie. Każda firma powinna minimalizować ryzyko wypłynięcia niejawnych danych. W innym wypadku mogą na nią zostać nałożone kary.

Brak komentarzy