Szafy metalowe w archiwum i biurach

Szafy metalowe w archiwum i biurach

Szafy metalowe w archiwum i biurach

Szafy metalowe – wymogi archiwum

Każdy większy podmiot gospodarczy, czy też jednostka administracji rządowej lub samorządowej posiada archiwum. To właśnie tam przechowywane są dokumenty pracowników oraz dokumentacja firmy, które nie są już używane. W związku z ustawą o ochronie danych osobowych, a także w związku z ochroną tajemnicy firmy dokumenty te muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Z reguły zabezpieczenie archiwum polega na umieszczeniu dokumentów w metalowej szafie z zamkiem gwarantującym odpowiednie zabezpieczenie drzwi szafy. Dalsze zabezpieczenie dokumentów, to umieszczenie krat w oknach archiwum oraz odpowiednie zabezpieczenie drzwi. Gwarantuje to dodatkowe bezpieczeństwo zdeponowanych w archiwum dokumentów. Szafy metalowe powinny spełniać określone wymagania.

Proste w obsłudze

Szafy metalowe można również znaleźć nie tylko w archiwum, ale również w wielu biurach, gdzie służą do przechowywania bieżącej dokumentacji. Szafy z metalu z reguły pozwalają na odpowiednie rozłożenie półek zależnie od formatu przechowywanej dokumentacji. Szafy ponad to są bardzo wygodne w utrzymaniu. Łatwo je utrzymać w odpowiednim porządku i ładzie. Dodatkowo łatwo jest je oporządzić i odkurzyć. Takie szafy mogą zostać wykonane w różnym kolorze, co pozwala ich odpowiednie dopasowanie do kolorystyki biura. Sposób nanoszenia farby w większości wypadków gwarantuje użytkownikowi szafy długie zachowanie barwy, a także chroni szafę przed ewentualną korozją. Takie szafy kupicie w specjalistycznych sklepach.

Z reguły szafy metalowe wyposażone są w dwoje drzwi, które powinny być zamykane na wysokiej jakości zamki. Niejednokrotnie w drzwiach szaf metalowych dodatkowo umieszczane są specjalne pręty. To dodatkowo jest wzmocnieniem i zabezpieczeniem zgromadzonych w szafie dokumentów. Szafy metalowe są również pozytywnie oceniane przez policję, która niejednokrotnie właśnie w takich szafach przechowuje dokumentację prowadzonych postępowań. Szafy z lepszymi zabezpieczeniami bardzo często służy również do przechowywania materiałów dowodowych.

Nie tylko dokumenty

Szafy metalowe cenione są również przez zakłady produkcyjne oraz zakłady usługowe. Wiele szaf metalowych jest specjalnie dostosowywane do przechowywania w nich narzędzi. W takich szafach możemy odnaleźć nie tylko półki, ale również specjalne uchwyty służące do podtrzymywania narzędzi. Gwarantuje to odpowiednie uporządkowanie przechowywanych sprzętów i urządzeń. Dodatkowo z reguły umieszcza się również specjalne uchwyty na narzędzia na drzwiach tych metalowych szaf. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu narzędzi bez problemu użytkownicy odnajdą w szafie młotek, śrubokręt, wiertarkę i wiele innych narzędzi, które tam wcześniej zostały umieszczone.

W garażu czy piwnicy

Wiele szaf metalowych znajdziemy w garażach i piwnicach osób prywatnych. Podobnie, jak ma to miejsce w warsztatach samochodowych służą one do przechowywania narzędzi i urządzeń. W domach niektórzy przechowują w metalowych szafach również wszystko to, co jest już niepotrzebne i trafia do domowej przechowalni w piwnicy. Niestety, w niektórych piwnicach szafy metalowe narażone są na negatywne działanie wilgoci. Nawet w bardzo dobrze zabezpieczonych szafach pokrytych farbą antykorozyjną, może doprowadzić do korozji szafy. Ważnym zatem jest, aby szafy z metalu w piwnicach zabezpieczyć specjalnymi gumowymi nakładkami na nogi szafy lub też umieszczeniem szafy na specjalnych podkładkach. Sprawiają one, że wilgoć z podłogi nie wpływa na zniszczenie szafy. Myśląc o przechowywaniu akt, warto zdecydować się na metalową szafę. Gwarantuje ona wysoką jakość wykonania i bezpieczeństwo przechowywanych w niej dokumentów.

Brak komentarzy